Poseta kraljevačkih nastavnika

S obzirom na to da je Internacionalna škola „Crnjanski” od ove godine uvršćena u sistem škola koje imaju bilingvalnu nastavu, ukazala nam se prilika da u goste primimo nastavnice iz Kraljeva, iz dvojezične Osnovne škole „IV kraljevački bataljon”. Nastojali smo da razmenimo iskustva i jedni od drugih naučimo ponešto o samom sistemu rada, ali i o raspoloživim resursima. Koleginice iz kraljevačke škole pokazale su našim učenicima i koleginicama jedan od primera radionica u vidu Countdown kviza na engleskom jeziku, u kom je potrebno u što kraćem roku sastaviti što dužu reč od datih slova dok su učenici podeljeni u timove, a naša koleginica, nastavnica geografije, održala je pokazni čas geografije, na kom se utvrđivala lekcija o Ujedinjenom Kraljevstvu kroz dvojezičnu prezentaciju i materijale. Ovo je bila odlična prilika za obe škole da razmene primere dobre prakse i ostvare bližu saradnju na obostrano zadovoljstvo. Budući da učenici naše škole pohađaju i Kembridž program, u mogućnosti su da znanje stečeno na tim časovima primene i na predmetima iz nacionalnog programa, čija se nastava odvija dvojezično. Nadamo se da ćemo i u budućnosti ostvarivati slične saradnje.

Kontakt podaci

Ulica Čočetova 3M
Jagodina,
Republika Srbija

Telefon: 062/798 799
E-mail: info@crnjanski.rs

Internacionalna škola Crnjanski